Lajme

14 juni 2024

🚧 Përditësim i ri Péronne! 🏗️


Kemi kënaqësinë të ndajmë me ju evolucionin e projektit tonë në Péronne. Çdo ditë ne bëjmë një hap më afër realizimit të vizionit tonë dhe sot duam t'ju tregojmë se ku jemi.


📸 Lëvizni poshtë për të parë imazhet më të fundit nga faqja!


Qëndroni të sintonizuar për më shumë përditësime!

16 uur geleden
4 juni 2024

🌟 Çfarë suksesi në shfaqjen PLMA në Amsterdam më 28 dhe 29 maj! 🌟


Një mundësi fantastike për ne që të takojmë drejtuesit e supermarketeve dhe të shfaqim risitë tona më të fundit.


🤝 Faleminderit të gjithëve që erdhën për të diskutuar dhe zbuluar produktet tona. Shihemi së shpejti për aventura të reja së bashku!


📸 Këtu janë disa momente kryesore të ngjarjes!


#PLMA #Amsterdam #Markat Private #Inovacion #Supermarket

1 week geleden
23 mei 2024

🚀 Lajm i madh në Ecofrost Peronnes! 🚀


Ne patëm një takim shumë produktiv me France Travail për të përgatitur me entuziazëm nisjen e faqes tonë Ecofrost në Francë 🇫🇷🎉🔹


Axhenda emocionuese:

  • 05/2024: Fillimi i punimeve ndërtimore 🏗️
  • 09/2024: Rekrutimi i operatorëve të pirunëve të specializuar në mot të ftohtë ❄️
  • 12/2024: Vënia në punë e ngrirësit tonë të ri 🧊


👀 Qëndroni të sintonizuar! Na ndiqni për përditësime të rregullta mbi zgjerimin tonë.🌐 Zbuloni vendet e lira të punës dhe bashkohuni me një ekip dinamik që bën ndryshimin! Më shumë informacion këtu: Operator Forklifti i Prodhimit të Ftohtë në Ecofrost 🌟 https://www.ecofrost.fr/fr/postes-vacants/cariste-production-froid-18


#agroushqim #zhvillimi i qendrueshem #ecofrost #mireme njerezit #biznes familjar

3 weken geleden
21 mei 2024

📦 Njihuni me David Raso , ekspertin tonë të pirunëve në Ecofrost! 📦


Me 12 vjet përvojë , David luan një rol vendimtar në zinxhirin tonë të furnizimit dhe ju jeni padyshim një nga shtyllat tona! 😊 Saktësia dhe profesionalizmi i tij sigurojnë logjistikën e brendshme të qetë dhe të sigurt, duke ndihmuar kështu në ruajtjen e efikasitetit tonë operacional në nivelin më të lartë. 🌟


Një falenderim i madh për Davidin për angazhimin dhe shpirtin e tij ekipor , të cilat janë thelbësore për suksesin e operacioneve tona. 👏


Vizualizimi i bukur për të gjithë ju. Nëse njihni dikë rreth jush që gjithashtu do të ishte i interesuar të punonte si shofer forklifti, si Davidi, mos hezitoni të aplikoni duke klikuar këtu 👉 https://www.ecofrost.be/fr/postes-vacants/cariste -production -ftohtë-18

3 weken geleden
10 mei 2024

💙🤍❤️ Peronne, puna po ecën mirë! 💙🤍❤️


Kemi kënaqësinë të ndajmë me ju disa foto 📸 ekskluzive nga kantieri i fabrikës sonë Péronne 💙🤍❤️, në mënyrë që të admironi përparimin e bërë deri tani! 🏗️


Siç mund ta shihni, puna po përparon shpejt ! 🚀


Qëndroni të sintonizuar me aplikacionin tonë 📱 që të mos humbisni asnjë nga hapat e ardhshëm!


#ecofrost #ecofrostfrance #agroushqim #familjebiznes

1 maand geleden
26 april 2024

🍟Këtu është Patrick në aktivitet të plotë si operator në linjën e skuqjes në Ecofrost. 🍟


Patrick, faleminderit për punën tuaj të vlefshme dhe bashkëpunimin tuaj të jashtëzakonshëm. Me një eksperiencë 21 vjeçare, jo vetëm jeni më me përvojë në prodhim, por pa dyshim një nga shtyllat tona! 😊


👍Përkushtimi dhe njohuritë tuaja ishin thelbësore për realizimin e filmit tonë. Faleminderit përsëri, Patrick . 🌟


Vizualizimi i bukur për të gjithë ju. Nëse njihni dikë rreth jush, i cili gjithashtu do të ishte i interesuar të punonte si operator prodhimi, si Patrick, mos hezitoni të aplikoni duke klikuar këtu 👉 https://www.ecofrost.be/fr/postes- vacancies/production-operator 🚀 🌟

1 maand geleden
24 april 2024

Dita e dytë e Panairit të Ushqimit në Singapor! 🍟 Duke parë kaq shumë prej jush dhe mezi pres që të bashkohen më shumë! Shihemi se shpejti! 😃🍴


📅 Data: 23 deri më 26 prill 2024


📍 Vendi: Ekspozita e Ushqimit dhe Pijeve FHA në Singapor - Stenda e Investimeve dhe Tregtisë në Flanders, stendat 5G1- 01


#Belgian Fries 🍟 #Singapore 🌸 #Ecofrost 🌍#FHA

1 maand geleden
23 april 2024

🚗💡 Mundësi e re në Ecofrost: Drejtimi i ndryshimit drejt qëndrueshmërisë! 💚

Po shohim një tendencë në rritje: shumë kandidatë të talentuar ende po kursejnë për patentën e shoferit, një hap i domosdoshëm për të gjetur një punë dhe anasjelltas. Për të thyer këtë rreth vicioz, ne jemi krenarë të shpallim një pikë kthese inovative nëpërmjet aplikacionit tonë - një modul gjithëpërfshirës për bashkimin e makinave! 📱🤝

Nuk është vetëm çështje aksesueshmërie, është edhe angazhimi ynë ndaj planetit 🌍. Kontribuon ndjeshëm në reduktimin e gjurmës sonë të karbonit.

🌟 Së bashku, le të ecim drejt një të ardhmeje më të gjelbër dhe më gjithëpërfshirëse. Merrni sfidën, bëhuni pjesë e zgjidhjes!


#qëndrueshmëri #inovacion #bashkim me makina #përfshirje #mirëme planetin #agriushqim #ecofrost

1 maand geleden
19 april 2024

🚧 Peronne, puna po ecën mirë! 🚀


Të nderuar bashkëpunëtorë,


📸 Kemi kënaqësinë të ndajmë me ju disa foto që tregojnë ecurinë e ndërtimit të fabrikës sonë të re në tokën franceze! 💙


Vazhdoni të na ndiqni për të ndjekur ecurinë e punës! 🤗

1 maand geleden
18 april 2024

🍟🌟 Përgatitja për korrjen e re 2024 🌟🍟


Edhe pse sapo kemi filluar tremujorin e dytë të 2024, mendimet tona tashmë janë kthyer në korrjen e radhës të patates 🥔


Me entuziazëm ndajmë me ju detajet paraprake për këtë sezon të ardhshëm:

  • Patatet e hershme: të quajtura patate të hershme, në përgjithësi mblidhen nga qershori/korrik . Mbjellja më pas fillon logjikisht nga marsi
  • Patatet e ruajtjes: korren nga shtatori dhe mund të ruhen gjatë gjithë vitit. Tradicionalisht, mbjellja e tyre fillon në prill 😎


POR


Siç e dini, ky vit sjell pjesën e tij të sfidave . Shiu i tepërt që nga viti i kaluar ka shkaktuar dy probleme të mëdha 💧:


  • Një pjesë e patateve nuk mund të korreshin vitin e kaluar, gjë që aktualisht po mobilizon fermerët për t'i larguar ato nga arat. Natyrisht, këto patate nuk janë më të destinuara për konsum njerëzor 🚜
  • Tokat e ngopura me ujë kanë vonuar mbjelljen e bimëve të patates për korrjen e vitit 2024, megjithatë, ne mbetemi me shpresë për kushte më të buta të motit për të kompensuar këtë vonesë


Duke qenë se Ecofrost nuk është i pamundur , dëshirojmë t'ju sigurojmë se do të bëjmë gjithçka që është e mundur për të minimizuar ndikimin e kushteve të motit në parashikimet tona dhe cilësinë e produkteve tona 💪


Së bashku, ne jemi gati të përballemi me sfidat që na rezervon ky sezon dhe të sigurojmë një korrje të suksesshme për vitin 2024 🙌

1 maand geleden
16 april 2024

🎉 Jemi krenarë të njoftojmë se jemi përzgjedhur për të konkurruar së bashku me katër kompani të tjera për të fituar çmimin prestigjioz “ ZoHRO Award ”, i cili njeh risitë në burimet njerëzore. 🚀


Pra, këtë të premte, më 19 prill , ne do të jemi të pranishëm në Ghent për të prezantuar aplikacionin tonë të komunikimit të brendshëm, aplikacionin Ecofrost ! 📱


Mezi presim t'i tregojmë audiencës tonë se si aplikacioni Ecofrost po revolucionarizon mënyrën se si ne komunikojmë brenda biznesit tonë. 🌟


Këtu është Sébastien i cili sot filloi trajnimin si operator paketimi në fabrikën A. 😀


#ecofrost #agroushqim #familjebiznes #mireme njerezit #mireme teknologji

1 maand geleden
16 april 2024

🌟 Bashkohuni me ekipin tonë si Inxhinier Projekti dhe forconi linjat tona të prodhimit të patate të skuqura në Belgjikë dhe Francë.


🚀 Sillni ekspertizën tuaj dhe formoni të ardhmen e biznesit tonë familjar!


Dëshironi të dini më shumë, aplikoni këtu 👉 https://www.ecofrost.be/fr/postes-vacants/ingenieur-de-projets


#agroushqim #zhvillim i qëndrueshëm #ecofrost #mirëme njerëzit

#Biznes familjar

1 maand geleden
3 april 2024

Ecofrost France 🎉


Patëm një takim të shkëlqyer me agjencinë e rekrutimit Supplay 🌟!


Fabrika jonë në Péronne, e cila së shpejti do të nisë prodhimin e patate të skuqura dhe specialitete të ngrira, do të vendoset në ish-vendin e Flodor. A e dini se agjencia Supplay u krijua në vitin 1990 pikërisht me kërkesën e faqes Flodor për të gjetur bashkëpunëtorë? Çfarë rastësie e bukur, apo jo? 😊


PS: A e dini se ne planifikojmë të fillojmë frigoriferin tonë të ruajtjes në fund të vitit 2024? Së shpejti do të fillojë rekrutimi i operatorëve të pirunëve të specializuar për të ftohtin -18°. Kurioz ? Kliko 👉👉 https://www.ecofrost.be/fr/postes-vacants/cariste-production-froid-18


#agroushqim #zhvillim i qëndrueshëm #ecofrostperonne #mirëme njerëzit #biznes familjar

2 maanden geleden
3 april 2024

🚀 Ecofrost Péronne - Puna ka filluar! 👷🏻‍♂️🧱


🚧 Pas vendosjes së gurit të parë të kantierit C, jemi krenarë të njoftojmë se punimet e para në tokë kanë nisur edhe për Ecofrost Péronne , dhe rezultatet e para tashmë janë para syve tanë! 👀


Ne do t'ju mbajmë të informuar për ecurinë e punës sa më shpejt të jetë e mundur. 🏗️


Pak si për këtë projekt të madh plot sfida të reja emocionuese ? 👍🏻


#agroushqim #prodhueshmëri #zhvillim i qëndrueshëm #ecofrostperonne #mirëmeprodhimin

2 maanden geleden
26 maart 2024

Sesioni ynë për zgjerimin në Ecofrost ishte vërtet i mrekullueshëm! 😊


Jo vetëm që ishte pasuruese, por ishte edhe super argëtuese me një audiencë kaq të interesuar dhe të angazhuar. Mësuam shumë për zgjerimet e planifikuara në Belgjikë, Francë, ...

Dhe e gjitha kjo e shoqëruar me pamje që tregojnë automatizimet me planet teknike. 🌟


Dhe si bonus... një pamje paraprake për Ditën e Shën Valentinit! ❤️


Psst... dhe gëzuar ditën e të dashuruarve për ju dhe të dashurit tuaj 💕💕

2 maanden geleden
23 maart 2024

🍃🍟 Ecofrost France Punimet: Mbjellja e Pemëve 🍃🍟


Në Francë, aktivitetet tona janë në lulëzim të plotë, me respekt të thellë për planetin tonë! Filluam instalimin e fabrikës sonë të prodhimit të patateve të ngrira me një veprim simbolik por domethënës: mbjelljen e pemëve.


Ky gjest ilustron dashurinë dhe përkushtimin tonë ndaj mjedisit. 🌳💚Por kjo nismë shënon vetëm fillimin. Çdo pemë e mbjellë simbolizon angazhimin tonë për një të ardhme më të gjelbër dhe më të qëndrueshme. Qëllimi ynë nuk është vetëm të përparojmë në aktivitetet tona të biznesit, por edhe të sigurojmë që ndikimi ynë në natyrë të jetë pozitiv dhe i dobishëm. Nëpërmjet këtij projekti, ne planifikojmë të revolucionarizojmë botën e patateve të ngrira.


Bashkohuni me ne në këtë aventurë të shijshme dhe të përgjegjshme! 🍟🏭🥔💚


#agroushqim #produkt mbrojtjes #zhvillim i qëndrueshëm #ecofrost #mirëme planetin

2 maanden geleden
7 maart 2024

Ecofrost France - Peronne.


Ekskluzivisht veçanërisht për sytë tuaj. Kemi kënaqësinë t'ju prezantojmë projektet e investimeve të planifikuara për Francën . Tashmë janë shfaqur disa artikuj në shtyp, duke shkaktuar natyrshëm shumë pikëpyetje. Kjo është arsyeja pse ne ndajmë me ju, për nder, këtë video dhe imazhe të vogla. 😊🍟


Fillimi në Francë:


  • Fillimi i punës shkurt 2024
  • Funksional në fund të 2025, fillim të 2026


Tek patatet tuaja 😁🍟

3 maanden geleden
30 januari 2024

Me siguri e keni parë tashmë Matthieu Lenglet duke kaluar nëpër fabrikë.

Matthieu është partneri ynë në fabrikën e re në Peronne që do të ndërtohet. Ai është në stazh tek ne 1 ditë në javë për të mësuar zanatin e përgatitjes së patateve dhe specialiteteve.🍟🍟

Nëse e takoni, mos hezitoni t'i tregoni vendin tuaj të punës 😉

4 maanden geleden